• Slide

Kalendarz ogrodnika

24.06.2017: porady na dziś
 • Kwiaty ogrodowe

  W pielęgnacji roślin ogrodowych bardzo ważnym zabiegiem jest dostarczanie roślinom składników miner…

  więcej >>
 • Kwiaty ogrodowe

  Ściółkowanie jest  ważnym elementem wspomagającym proces nawadniania. Dzięki wyłożeniu warstwy ści&…

  więcej >>
 • Kwiaty ogrodowe

  Rośliny zielne dzielimy na grupy roślin jednorocznych (np. begonia, cinia, celozja), dwuletnich (np…

  więcej >>
przejdź do kalendarza >>

Bielenie pni - zabezpieczanie

Bielenie pni - zabezpieczanie

Na początku roku (styczeń – marzec), kiedy Słońce w ciągu dnia coraz mocniej nagrzewa rośliny i pobudza ich soki do życia, a nocą temperatury są cały czas bardzo niskie może dojść do niebezpiecznej dla roślin sytuacji. Konary i pień mogą ulec przemarznięciu oraz może dojść do powstawania ran zgorzelinowych (pionowe pęknięcia pni).

Aby uniknąć takiej sytuacji należy wykonać zabieg bielenia pni drzew i krzewów za pomocą Florovit wapno do bielenia pni drzew i krzewów. Zabieg ten ma na celu stworzenie warstwy ochronnej, która odbijając promienie słoneczne, ograniczy tym samym nagrzewanie i odczuwalne różnice temperatur.

Komentarze

Nasze marki

bottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbottomLogoPinivit
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.