• Slide

Kalendarz ogrodnika

24.06.2017: porady na dziś
 • Kwiaty ogrodowe

  W pielęgnacji roślin ogrodowych bardzo ważnym zabiegiem jest dostarczanie roślinom składników miner…

  więcej >>
 • Kwiaty ogrodowe

  Ściółkowanie jest  ważnym elementem wspomagającym proces nawadniania. Dzięki wyłożeniu warstwy ści&…

  więcej >>
 • Kwiaty ogrodowe

  Rośliny zielne dzielimy na grupy roślin jednorocznych (np. begonia, cinia, celozja), dwuletnich (np…

  więcej >>
przejdź do kalendarza >>

Wapnowanie

Wapnowanie

Większość gleb w Polsce jest kwaśna lub lekko kwaśna, wymagane jest wówczas wapnowanie które zobojętnia odczyn gleby, poprawia jej strukturę oraz wpływa na lepsze przyswajanie składników pokarmowych przez rośliny. Ogólnie odczyn gleby w ogródku warzywnym powinien być zbliżony do obojętnego (pH od 6 do 7), jest to ph optymalne dla większości warzyw.

W przypadku gleb zbyt kwaśnych powinniśmy wykonać zabieg wapnowania (nie wapno budowlane!), stosując Florovit wapno nawozowe granulowane lub Dolomit.

Wprowadzając wapń do gleby poprawiamy jej właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne oraz wpływamy na skuteczność nawożenia. 

Komentarze

Nasze marki

bottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbottomLogoPinivit
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.