• Slide

Kalendarz ogrodnika

24.06.2017: porady na dziś
 • Kwiaty ogrodowe

  W pielęgnacji roślin ogrodowych bardzo ważnym zabiegiem jest dostarczanie roślinom składników miner…

  więcej >>
 • Kwiaty ogrodowe

  Ściółkowanie jest  ważnym elementem wspomagającym proces nawadniania. Dzięki wyłożeniu warstwy ści&…

  więcej >>
 • Kwiaty ogrodowe

  Rośliny zielne dzielimy na grupy roślin jednorocznych (np. begonia, cinia, celozja), dwuletnich (np…

  więcej >>
przejdź do kalendarza >>

Nawadnianie

Nawadnianie

Rośliny domowe powinno nawadniać się dopiero wtedy gdy ziemia na wierzchu jest lekko przesuszona by nie dopuścić do zalania korzeni, co w efekcie mogłoby doprowadzić do ich gnicia i uduszenia. Najprostszym sposobem sprawdzania czy już należy podlać roślinę, jest sprawdzenie wilgotności podłoża dwoma palcami. Na wierzchu powinna być sucha ale ciut głębiej lekko wilgotna. Optymalnie, rośliny powinno nawadniać się w okresie letnim 1 raz lub 2 razy w ciągu tygodnia a  w okresie zimowym 1 raz na tydzień lub 1 raz na 2 tygodnie.

Podczas krótkiej nieobecności w domu, kiedy nie możemy podlać roślin, powinno się je przed wyjazdem obficie podlać oraz przenieść do chłodnego i ciemnego miejsca tak by ograniczyć parowanie wody z gleby. W celu stworzenia im dobrego mikroklimatu wszystkie rośliny należy ustawić w grupie obok siebie. 

Komentarze

Nasze marki

bottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbottomLogoPinivit
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.