Najwyższy czas na nawożenie jesienne!

Najwyższy czas na nawożenie jesienne!

Choć lato jeszcze w  pełni, to jesień zbliża się wielkimi krokami. Nadszedł już czas by zapewnić roślinom odpowiednie nawożenie środkami bogatymi w potas i fosfor. Dzięki temu nie tylko dobrze zniosą one zimę, ale również bujnie rozkwitną na wiosnę.

Jesienią ma miejsce wiele ważnych procesów fizjologicznych, przygotowujących rośliny najpierw do przetrwania zimy a potem do wiosennego startu. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że pąki kwiatowe na następny sezon zawiązują się na drzewach i krzewach już na przełomie lata i jesieni. Jeśli więc w tym okresie dostarczymy roślinom odpowiednich makro- i mikroelementów, to wzmocnimy ich kwitnienie i owocowanie w kolejnym roku.

Specjalnie opracowane receptury jesiennych nawozów Florovit pomagają przetrwać roślinom ciężkie, zimowe warunki. Zawierają one zmniejszoną ilość azotu, by niepotrzebnie nie pobudzać roślin do wzrostu. Bogate są natomiast w potas i fosfor – pierwiastki, które są niezwykle ważne dla prawidłowego przezimowania roślin. Zwiększają  mrozoodporność roślin, ale również wspomagają ich tolerancję na niedobór wody i składników pokarmowych w okresie tzw. suszy fizjologicznej. Nawozy jesienne Florovit wzbogacone są dodatkowo o mikroelementy jak: siarka, żelazo, magnez, bor, miedź, mangan, cynk czy molibden. Zasilenie nimi gleby jesienią spowoduje, że składniki te zostaną równomierne rozprowadzone w podłożu i ulegną korzystnym przemianom. Dzięki temu będą dostępne dla roślin już na początku kolejnego sezonu wegetacyjnego, gwarantując im lepszy start na wiosnę.  

Nic tak nie cieszy ogrodnika jak rośliny odwdzięczające się pięknymi, obfitymi kwiatami oraz zdrowymi, dorodnymi plonami. Dbajmy więc o rośliny w ogrodzie również jesienią!

 

Dowiedz się więcej dlaczego warto nawozić jesienią >>

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.