Bielenie pni - zabezpieczanie

Bielenie pni - zabezpieczanie

Na początku roku (styczeń – marzec), kiedy Słońce w ciągu dnia coraz mocniej nagrzewa rośliny i pobudza ich soki do życia, a nocą temperatury są cały czas bardzo niskie może dojść do niebezpiecznej dla roślin sytuacji. Konary i pień mogą ulec przemarznięciu oraz może dojść do powstawania ran zgorzelinowych (pionowe pęknięcia pni).

Aby uniknąć takiej sytuacji należy wykonać zabieg bielenia pni drzew i krzewów za pomocą Florovit wapno do bielenia pni drzew i krzewów. Zabieg ten ma na celu stworzenie warstwy ochronnej, która odbijając promienie słoneczne, ograniczy tym samym nagrzewanie i odczuwalne różnice temperatur.

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.