Dobór roślin

Dobór roślin

Dobór roślin na balkon lub taras każdy powinien dopasować indywidualnie do swojego gustu, pamiętając przy tym by dostosować panujące warunki do potrzeb roślin. Rośliny mogą być hodowane pojedynczo w osobnych pojemnikach i jest to najłatwiejszym sposobem dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb danej rośliny.

Możemy również zdecydować się na posadzenie kilku roślin w jednym dużym pojemniku, wtedy ważne jest by tak dobrać rośliny aby miały podobne wymagania i były posadzone w odpowiednim odstępie od siebie aby po posadzeniu nie konkurowały ze sobą o składniki pokarmowe, wodę i światło.

Wybór roślin jest ogromny. Możemy sadzić rośliny pnące (np. groszek siewny, nasturcja, powój), rośliny o ozdobnych liściach (złociszek oskrzydlony, kocanka, niecierpek) czy rośliny na kwiaty cięte (aster chiński, chaber piżmowy, goździki, aksamitki). Możemy dobierać rośliny także pod względem barwy. Np. niebieskie i lawendowe, czerwone, różowe, żółte, czy białe. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. W doborze gatunków kierujmy się preferencjami roślin w stosunku do światła. Jeżeli rośliny lubią  przebywać w pełnym słońcu możemy wybrać np. smagliczkę, rogownicę, dalię bodziszka lub werbenę. Jeżeli preferują miejsca częściowo zacienione możemy wybrać np. fuksję,  niezapominajkę, barwinka lub begonię a w przypadku roślin cieniolubnych wykorzystać możemy np. astra, ciemiernika białego lub wrzos. 

Do obsady pojemników najczęściej wykorzystujemy rośliny sezonowe ale coraz częściej sięgamy też po rośliny zimozielone. Te ostatnie należy jednak zabezpieczyć przed zimą. Jeżeli nie mamy możliwości schowania roślin do pomieszczenia, w listopadzie przed pierwszymi przymrozkami należy przykryć lub owinąć rośliny np. włókniną. Przed mrozem należy zabezpieczyć również doniczki (tworząc im warstwę izolacyjną). 

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.