Dobór roślin

Dobór roślin

Rabaty kwiatowe można komponować w sposób praktycznie nieograniczony, na tyle na ile starczy nam fantazji. Dzięki temu możemy poczuć się w naszym ogrodzie niczym artyści, tworzący dzieło sztuki. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów dekoracyjnych warto komponować zmianowy zestaw roślin. W ten sposób ogród będzie ozdobny niemal cały rok, począwszy od wczesnej wiosny aż do pierwszych przymrozków. W skład zestawu roślin na kwietniki sezonowe mogą wchodzić między innymi na I zmianę (przed 15 maja): goździk brodaty, bratek ogrodowy, stokrotka pospolita, na II zmianę (po 15 maja): szałwia błyszcząca, żeniszek meksykański, petunia lub werbena oraz na III zmianę (jesienną): chryzantema, starzec popielny, jeżówka purpurowa, rozchodnik okazały.

Najczęściej zależy nam by rośliny również ładnie i intensywnie pachniały (np. konwalia majowa, lilia królewska) oraz pięknie kwitły, wówczas możemy dobierać rośliny pod względem kolorów. Jeżeli chcemy aby nasze rośliny tworzyły w ogrodzie kolorowe plamy wybierzmy rośliny okrywowe (np. gęsiówka kaukaska, ubiorek wiecznie zielony, bodziszek korzeniasty) a jeśli chcemy wyeksponować pojedyncze egzemplarze zastosujmy rośliny nadające się na samotniki (np. języczka pomarańczowa, szachownica cesarska, paciorecznik ogrodowy).

Dekoracyjność roślin nie zawsze wiąże się z kwiatami. Mogą one być również ozdobne z liści (np. tulipan ‘China lady’, irezyna Herbsta, miodunka pstra). Nie zapomnijmy, że gatunki należy dobrać tak by ich wymagania były zgodne z siedliskiem na jakie chcemy je wprowadzić.

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.