• Slide

Koszenie

Koszenie

Kolejnym ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym trawnika jest koszenie. Zabieg ten decyduje o estetycznym wyglądzie trawnika, a systematyczne koszenie powoduje wyeliminowanie chwastów, które nie są w stanie regenerować się po stałej utracie części nadziemnej.

Koszenie trawników ozdobnych powinno odbywać się co 7-14 dni, w zależności od pogody, nawożenia i nawadniania. Należy kosić trawniki suche, wtedy mokra trawa nie będzie zbijała się. Po założeniu trawnika pierwsze koszenie powinniśmy przeprowadzić na wys. ok. 8 cm. Dopiero po 3-4 koszeniach możemy skracać darń do 5 cm, a nawet do 3 – 4 cm. Ogólnie trawniki powinniśmy kosić na długość ok. 5 cm. Jeśli w murawie typowo ozdobnej mamy życicę trwałą, nie należy kosić trawnika zbyt krótko, bo spowoduje to niepożądany wzrost krzewienia tego gatunku.

Dla osób szukających wygodnych rozwiązań i chcących oszczędzić czas przy zabiegach koszenia polecamy Florovit długodziałający nawóz do trawników „mniej koszenia”, który gwarantuje zrównoważony wzrost i zapobiega nadmiernym przyrostom trawy. Dzięki temu kosimy dwa razy rzadziej. Dodatkowo wysoka zawartość potasu sprawia, że trawa lepiej wykorzystuje wodę i jest odporniejsza na suszę.

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór urządzeń koszących i każdy użytkownik może idealnie dopasować je do swoich potrzeb. Mamy do czynienia głownie z kosiarkami elektrycznymi lub spalinowymi. Wśród nich znajdujemy kosiarki rotacyjne lub listwowe, kosiarki pchane z napędem lub bez, a także kosiarki samojezdne z napędem na 2 lub 4 koła, kosy spalinowe żyłkowe lub nożowe, podkaszarki żyłkowe elektryczne, a w końcu ręczne nożyce elektryczne, służące do przystrzyżenia miejsc niedostępnych dla większych urządzeń.

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.