Nawożenie

Nawożenie

Składniki pokarmowe z podłoża są zużywane przez rośliny oraz wypłukiwane przez przepływającą wodę. Nawozy sypkie można rozrzucić na powierzchni ziemi wokół rośliny uważając, aby nie sypać ich na liście. Znacznie prostsze jednak jest stosowanie nawozów w płynie i szybsze w działaniu. Wystarczy podczas podlewania, dodać odpowiednią ilość nawozu do wody. Rośliny w pojemnikach najlepiej zasilać jest raz w tygodniu specjalistycznymi nawozami Florivit pod konkretne rośliny lub grupy roślin:

  • Florovit nawóz rozpuszczalny do kwiatów balkonowych przeznaczony do doglebowego dokarmiania kwitnących roślin balkonowych. Gwarantuje prawidłowy wzrost, zdrowy wygląd oraz długie i obfite kwitnienie.

  • Florovit nawóz do kwiatów domowych i balkonowych przeznaczony do dokarmiania wszystkich rodzajów kwiatów domowych i balkonowych. Gwarantuje prawidłowy wzrost i ładne wybarwienie roślin. 
  • Florovit nawóz do surfinii przeznaczony do dokarmiania wszystkich rodzajów surfinii, kaskadii oraz petunii. Gwarantuje ładne wybarwienie liści i kwiatów oraz obfite kwitnienie roślin.

  • Florovit nawóz do pelargonii przeznaczony do dokarmiania wszystkich rodzajów pelargonii oraz innych roślin balkonowych (np. petunie, fuksje, werbeny, aksamitki, złocienie). Zapewnia obfite kwitnienie roślin od wiosny do jesieni.

  • Florovit nawóz do powojników i innych kwitnących pnączy przeznaczony do doglebowego dokarmiania powojników (clematis), wiciokrzewów (lonicera), glicynii (wisteria) i innych kwitnących pnączy. Przyspiesza rozwój pąków kwiatowych, zwiększa intensywność wybarwienia liści i kwiatów oraz zapewnia zdrowy wygląd roślin.

  • Florovit pro natura nawóz organiczno-mineralny do pelargonii zawiera naturalne substancje humusowe, dzięki czemu zwiększa żyzność gleby i odbudowuje właściwą dla roślin strukturę gleby, poprawiając tym samym jej jakość. Zapewnia również prawidłowy wzrost oraz długie i obfite kwitnienie.

  • Florovit nawóz do datur (bieluń) przeznaczony jest do doglebowego dokarmiania wszystkich odmian datur (bieluń). Przyspiesza rozwój pąków kwiatowych, zwiększa intensywność wybarwienia liści i kwiatów oraz zapewnia obfite kwitnienie.

  • Florovit pro natura nawóz organiczno-mineralny do roślin kwitnących przeznaczony do dokarmiania wszystkich rodzajów roślin kwitnących. Zawiera naturalne substancje humusowe sprawiające, że swoim działaniem na rośliny i glebę przypomina kompost lub obornik. Substancje te przyczyniają się do lepszego wzrostu i rozwoju korzeni oraz skutecznego pobierania z gleby wody i substancji pokarmowych. Gwarantuje roślinom intensywny wzrost i wybarwienie liści i kwiatów oraz długie i obfite kwitnienie. 

  • Florovit pro natura nawóz organiczno-mineralny uniwersalny dzięki zawartości naturalnych substancji humusowych zwiększa żyzność gleby oraz odbudowuje właściwą dla roślin strukturę gleby. Zapewnia prawidłowy wzrost i piękny wygląd roślinom oraz intensywne wybarwienie liści i kwiatów

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.