Nawożenie

Nawożenie

Rośliny domowe można nawozić praktycznie przez cały okres wegetacyjny. Wśród nawozów Florovit  są skoncentrowane nawozy uniwersalne lub przeznaczone do konkretnych grup roślin. Do nawozów o zastosowaniu na szerokiej gamie roślin należą:

Florovit nawóz płynny do kwiatów domowych i balkonowych, którego systematyczne stosowanie zapewni prawidłowy wzrost oraz ładne wybarwienie roślin. Przeznaczony do nawożenia dolistnego i doglebowego. 

Florovit krystaliczny nawóz interwencyjny do roślin domowych, przeznaczony do regularnego stosowania. Jego stosowanie zagwarantuje prawidłowy wzrost, zdrowy wygląd oraz długie i obfite kwitnienie roślin. Przeznaczony m.in. do nawożenia dolistnego dzięki czemu roślinom zostaną dostarczone brakujące składniki pokarmowe w sposób szybki i intensywny.

Florovit nawóz uniwersalny przeznaczony do dolistnego i doglebowego nawożenia roślin w uprawie roślin ozdobnych w gruncie i doniczkach. Poza nawożeniem posiada również bardzo cenne własności błonkotwórcze. Dzięki tym właściwościom Florovit płynny jest zalecany jako środek sprawiający, że rośliny lepiej znoszą okresy suszy, niedostatku wody lub okresy krytyczne (np. zahamowanie wzrostu) oraz są bardziej odporne na infekcje i różnego rodzaju stresy.

Florovit nawóz jesienno-zimowy do kwiatów domowych przeznaczony do wymagań pokarmowych kwiatów domowych w okresie jesienno-zimowym. Regularne stosowanie nawozu zapewnia prawidłowe przezimowanie roślin, przeciwdziałając skutkom  niedoboru światła słonecznego oraz niekorzystnemu działaniu suchego powietrza.

Florovit nawóz płynny do roślin kwitnącychprzeznaczony jest do dokarmiania roślin kwitnących. Systematyczne stosowanie nawozu zapewnia prawidłowy wzrost roślin oraz ich obfite kwitnienie.

Spośród nawozów specjalistycznych Florovit polecamy:

Florovit nawóz do pelargonii, zapewniający obfite kwitnienie od wiosny do jesieni

Florovit nawóz do roślin zielonych zapewniający intensywne wybarwienie liści

Florovit nawóz do storczyków przyśpieszający rozwój liści i pąków kwiatowych. Zwiększa również intensywność wybarwienia, zapewnia długie i obfite kwitnienie oraz stymuluje ponowne zakwitanie

Florovit nawóz do paproci zapewniający prawidłowy wzrost i zdrowy wygląd roślin.

Florovit nawóz do kaktusów i sukulentów zapewniający zdrowy wygląd roślin poprzez stymulowanie rozwoju i procesu kwitnienia.

Florovit nawóz do palm, juk i dracen przeznaczony do dokarmiania roślin zielonych ozdobnych z liści zapewniając roślinom prawidłowy wzrost oraz zdrowy wygląd.

Florovit nawóz do bonsai przeznaczony do dokarmiania wszystkich rodzajów bonsai, zapewniając roślinom prawidłowy wzrost oraz zdrowy wygląd

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.