Nawożenie wiosenno-letnie (marzec-lipiec)

Nawożenie wiosenno-letnie (marzec-lipiec)

Aby zapewnić roślinie optymalne warunki do wzrostu i rozwoju musimy zadbać o to, by miała ona dostęp do niezbędnych składników pokarmowych.

Nawożenie azotowe rozpoczynamy wiosną, gdy ruszy wegetacja, a kończymy w lipcu. Stosowanie nawozów azotowych w późniejszym okresie może spowodować, że roślina nie zdąży przygotować się do zimy i będzie bardziej narażona na wymarzanie.
Do nawożenia iglaków możemy wykorzystać zarówno nawozy granulowane jak i płynne do stosowania doglebowego, takie jak:

  • Florovit nawóz do roślin iglastych, zapewnia intensywny wzrost i wybarwienie roślin oraz zmniejsza przebarwienie igieł w okresie zimowym. Utrzymuje niskie pH gleby;

  • Florovit długodziałający nawóz do iglaków 100 dni, wysokiej jakości kompleksowy nawóz długodziałający przeznaczony do wszystkich rodzajów roślin iglastych, zarówno pod nowe nasadzenia, jak i pod rośliny wieloletnie, zapewnia bujny wzrost oraz gęste i piękne wybarwione igły. Dodatkowa zawartość magnezu wspiera odporność na żółknięcie przez cały sezon, powolne uwalnianie składników pokarmowych gwarantuje optymalne odżywienie roślin dzień po dniu przez okres 100 dni (3 miesiące). Zalecany do stosowania 1-2 krotnego w sezonie.

  • Florovit pro natura do roślin iglastych, zawarte w nim składniki mineralne uwalniają się stopniowo, a zawarte substancje organiczne powodują, że składniki mineralne niedobrane przez rośliny nie zostaną wymyte w głąb gleby , tylko będą stopniowo dostępne  dla roślin. Dodatkowo dzięki zawartości substancji organicznych poprawia się również struktura gleby, stosunki powietrzno-wodne oraz zapewniony jest rozwój mikroflory glebowej i stopniowy wzrost próchnicy.

  • Florovit uniwersalny z dodatkiem dolomitu, który zawiera zestaw składników pokarmowych w odpowiednich proporcjach niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju szeregu grup roślin. Dzięki zawartości dolomitu nawóz działa lekko odkwaszająco co umożliwia roślinom lepsze pobieranie składników pokarmowych. Nawóz nie odkwasza podłoża, powoduje utrzymanie pH na stałym poziomie.

  • Florovit nawóz do roślin iglastych, to skoncentrowany nawóz w postaci płynnej przeznaczony do doglebowego stosowania, a systematyczne nawożenie nim zapewnia intensywny wzrost roślin oraz ładne wybarwienie igieł.

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.