Ochrona przed szkodnikami i chorobami

Ochrona przed szkodnikami i chorobami

Rośliny zwykle nie wymagają przeprowadzania częstych zabiegów ochronnych, gdyż są rzadko atakowane przez szkodniki i choroby.

Najczęstszym szkodnikiem, występującym na świerku jest przędziorek, którego należy zwalczać preparatami przeciwko przędziorkom. Opryskujemy nim rośliny kilkakrotnie, z przerwami 2-3 tygodniowymi, poczynając od maja, a na wrześniu kończąc. Przędziorki powodują żółknięcie i opadanie igieł od strony silnie nasłonecznionej rośliny i nie widać ich gołym okiem.

Inne, charakterystyczne dla roślin iglastych szkodnik to misecznik cisowiec, występujący na cisie oraz tarcznik jałowcowiec, atakujący jałowiec. Obydwa szkodnik zwalczamy w okresie lipca 2-3 krotnie, opryskując rośliny preparatami chemicznymi.

Najczęściej występującą chorobą na roślinach iglastych jest rdza wejmutkowo-porzeczkowa, która powoduje uszkodzenia a nawet zamieranie pędów bocznych i głównych.

Znacznie większym i częściej spotykanym problemem niż choroby i szkodniki jest mocz psów, który doprowadza do brunatnienia igieł i w następstwie do zamierania całych pędów. 

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.