Pielęgnacja

Pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja roślin wymaga od nas dbania o ich wygląd. Skutecznym zabiegiem w przypadku niektórych roślin jest usuwanie wierzchołków pędu głównego, pobudzającego roślinę do wytwarzania bocznych pędów, dzięki czemu uzyskuje ona krzaczasty pokrój. Ważne jest również usuwanie przekwitłych kwiatostanów. Zabieg ten pozwala zachować ładny wygląd roślin oraz porządek w pojemniku. Dodatkowo nie dopuszcza do wytworzenia nasion, kierując całą energię rośliny na wytworzenie nowych kwiatów.

Choroby i szkodniki roślin to duży problem domowych ogrodników. Co prawda rośliny jednoroczne są na nie mniej narażone, a nawet jeśli zachorują to stosunkowo łatwo pozbyć się problemu, usuwając chorą roślinę i zastępując nową. Oczywiście w ostateczności. Aby uniknąć szkodników i zakażeń roślin trzeba zapobiegać od samego początku. Nie kupujmy więc roślin z wyraźnymi oznakami uszkodzeń lub chorób. Odrzućmy również te, które nie mają oznak choroby, ale są małe i słabe, ponieważ będą one bardziej podatne na zakażenia. Dobrym sposobem uniknięcia chorób i szkodników jest uprawa mieszana, tzn. zróżnicowana pod względem doboru gatunków roślin. Ostatecznością jest stosowanie środków ochrony roślin. Należy wtedy postępować ściśle według wskazań producenta. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że rośliny jednoroczne, zainfekowane chorobą nawet po takich zabiegach często nie odzyskują dobrego wyglądu i nadal szpecą balkon.

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.