Przygotowanie stanowiska i sadzenie

Przygotowanie stanowiska i sadzenie

Rośliny iglaste sadzone z gołym korzeniem lub bryłą korzeniową a więc uprawiane bez pojemników najlepiej sadzić wiosną (marzec-kwiecień) lub u schyłku lata (sierpień-wrzesień). Są to terminy optymalne, które zapewniają roślinie dobre warunki do ukorzeniania się i odpowiedniego przygotowania do zimy. Obecnie większość iglaków produkowana jest w pojemnikach, wówczas możemy takie rośliny sadzić przez cały okres wegetacji poza okresem kiedy mamy zamarznięty grunt.
Właściwe przygotowania miejsca i sposób sadzenia roślin iglastych ma przeolbrzymi wpływ na późniejszy wzrost i rozwój naszych roślin. Niewłaściwie posadzone rośliny będą mniej odporne na niekorzystne warunki klimatyczne choroby i szkodniki. Przed posadzeniem roślin powinniśmy starannie przygotować miejsce i podłoże. 

Sadzenie: 

  • wyjmujemy roślinę z pojemnika i moczymy w wodzie;
  • kopiemy dół minimum 2 razy większy niż bryła korzeniowa;
  • wsadzamy roślinę i uzupełniamy podłożem;
  • udeptujemy i formujemy misę;
  • podlewamy obficie wodą; 
  • ściółkujemy korą, torfem lub trocinami;
  • w przypadku dużych egzemplarzy roślin mogą one wymagać podpór do stabilizacji.

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.