• Slide

Wapnowanie

Wapnowanie

Wapnowanie zobojętnia odczyn gleby, poprawia jej strukturę oraz wpływa na lepsze przyswajanie składników pokarmowych przez rośliny. Trawa najlepiej rośnie na glebie o odczynie lekko kwaśnym – pH od 5,5 do 6,5. Przy zbyt niskiej wartości pH gleba jest zbyt kwaśna, a oznaką braku wapnia są słabe, wiotkie i rzadko rosnące źdźbła oraz obecność mchu. Dodatkowo przy zbyt  kwaśnym odczynie fosfor który jest jednym z podstawowych składników pokarmowych przechodzi w związki trudno przyswajalne dla roślin. Kwasowość gleby możemy zmierzyć we własnym zakresie przy pomocy kwasomierzy dostępnych w sklepach ogrodniczych.

W przypadku gleb zbyt kwaśnych powinniśmy wykonać zabieg wapnowania (nie wapno budowlane!), stosując Florovit wapno do trawników z mchem lub Dolomit.

Zakładając trawnik należy ok. 2-3 tygodni przed zasiewem przygotowaną glebę przekopać i pozostawić, aby się uleżała. Przed siewem po raz ostatni wyrównać i oczyścić ostatecznie z drobnych zanieczyszczeń.

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.