Wybór stanowiska i przygotowanie podłoża

Wybór stanowiska i przygotowanie podłoża

Kwiaty ogrodowe mogą rosnąć praktycznie w całym ogrodzie. Należy jednak pamiętać o tym, że im lepiej dostosujemy panujące warunki świetlne i glebowe do wymagań roślin, tym będą okazalsze. Najpierw wybierzmy miejsce w ogrodzie pod nasadzenia a w momencie zakupu sprawdzajmy na etykietach czy wybrane przez nas rośliny nadają się do naszego ogrodu. Pod krzewami i koronami drzew wybierajmy rośliny cieniolubne (np. serduszka okazała, bodziszek czerwony). Jeżeli w ogrodzie posiadamy skalniak wybierzmy rośliny mało wymagające, preferujące podłoże suche (np. rozchodniki) itd.

Aby rośliny dobrze czuły się w  nowym miejscu istotne jest również odpowiednie przygotowanie terenu pod nowe nasadzenia. W pierwszej kolejności przygotowanie gleby rozpoczynamy od usunięcia chwastów i innych niechcianych elementów (np. kamieni, gruzu) i  wyrównujemy teren. Następnie  nawozimy glebę np. uniwersalnym nawozem organiczno-mineralnym Florovit pro natura w celu poprawienia jej jakości i głęboko przekopujemy. Na koniec podlewamy. Jeśli będziemy sadzić tylko pojedyncze rośliny wystarczy wykopać odpowiedniej wielkości dołek, zaprawić go żyzną ziemią z nawozem, przysypać roślinę i obficie podlać. 

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.