Zakup roślin

Zakup roślin

Trudno jest dzisiaj wyobrazić sobie ogrody bez roślin iglastych. Od wielu lat stanowią one nieodłączny element krajobrazu naszych działek i ogrodów. Wielość gatunków, różnorodność odmian, ogromna zmienność kształtów, barw, ulistnienia sprawia, że rośliny iglaste są podstawą ogrodowych kompozycji.
Niezmiernie ważnym atutem większości roślin iglastych w naszym klimacie umiarkowany, jest zdolność utrzymywania zmodyfikowanych liści (igieł) w okresie zimowym, tzw. zimozieloność. W porównaniu do roślin liściastych zimozielonych,  gatunki iglaste są lepiej przystosowane do klimatu kontynentalnego, który często silnie wpływa na pogodę w Polsce szczególnie w okresie zimowym.

Popularność iglaków sprawiła, że można je kupić niemal w każdym sklepie ogrodniczym lub szkółce drzew i krzewów ozdobnych. Pamiętajmy jednak, że nie wszędzie dostaniemy dobrej jakości materiał sadzeniowy. Warto, zatem poświecić trochę czasu na znalezienie sprzedawcy oferującego dobry materiał szkółkarski. Odwiedźmy kilku sprzedawców, aby dokonać jak najlepszego wyboru.
Ze względu na fakt, że iglaki nie lubią wielokrotnego przesadzania, wskazane jest bardzo wnikliwe i dokładne zastanowienie się nad przyszłym miejscem i przeznaczeniem roślin. Pamiętajmy, że poszczególne gatunki różnią się tempem wzrostu, pokrojem i wymaganiami siedliskowymi. Inaczej będziemy dobierać gatunki z przeznaczeniem na żywopłot, inaczej do klombu wokół oczka wodnego, czy altanki. Przed zakupem warto zapytać sprzedawcę o te właśnie cechy roślin iglastych.
Rośliny iglaste sprzedawane są zazwyczaj w dwóch formach: doniczkowane lub kopane z gruntu. Te ostatnie, mimo że są zazwyczaj tańsze, wymagają większej wprawy i staranności w początkowej fazie uprawy. 

Nasze marki

LogoBioNawozbottomLogoAzofoskabottomLogoFlorovitbottomLogoFlorovitAgrobottomLogoFlorovitProNaturabottomLogoFruktoVitbiofoslogo
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.